Ako zarobiť na reklamách pri obsahovom webe a blogu? Zoznámte sa s Google AdSense

4. máj 2023 | Google Ads Manažment - tipy a triky

Chcete investovať do nových spôsobov zarábania na svojich stránkach? Stačí poznať zopár krokov a môžete sa naučiť, ako pridať reklamy na svoje webové stránky.

  • Jednou z hlavných platforiem na pridávanie reklám na webové stránky je Google AdSense.

Čím väčšiu návštevnosť máte, tým väčšie sú šance získať vysoký zisk z reklám.

  • Pod pojmom Google AdSense si možno predstaviť reklamný program vytvorený spoločnosťou Google, v ktorom klienti platia za propagáciu svojich reklám na rôznych webových stránkach.

Majitelia blogov a obsahových webových stránok si môžu zarobiť finančné prostriedky práve umiestnením reklám na svojich stránkach bez toho, aby sa museli starať o výber reklám alebo hľadanie spoločností, ktoré majú záujem o ich priestor. O všetko sa postará spoločnosť Google alebo aj my. Relevancia zobrazovaných reklám spočíva napríklad aj v tom, aký je obsah stránky a cieľové publikum.

Ako funguje služba Google AdSense?

  • Služba AdSense je založená na ponukovom systéme, ktorý možno chápať ako „aukciu reklám“. Inzerenti určujú, koľko sú ochotní zaplatiť za zobrazenie svojich reklám, a to stanovením maximálnej ceny ponuky. Google automaticky spája inzerentov s vydavateľmi, ktorí majú relevantných používateľov pre tieto reklamy.

Ak píšete napríklad blog pre tehotné mamičky a máte texty o tom, ako prekonať prvé tehotenstvo, návštevníci vašej webovej stránky neuvidia reklamy týkajúce sa lyžiarskeho oblečenia určeného pre dospievajúcich chlapcov. Budú sa im zobrazovať relevantné reklamy.

  • Ak sa o zobrazenie na vašom webe uchádza viac inzerentov, zvýšia sa aj ponuky. V tomto prípade môžete ako vydavateľ zarobiť viac peňazí.

Aký je postup?

  • Po tom, čo si vytvoríte účet na Google AdSense, si vyberiete typy reklám, ktoré chcete mať na svojej webovej stránke.
  • Ďalej si vyberiete umiestnenie, kde sa budú tieto reklamy zobrazovať. Napríklad v hornej časti stránky, po stranách alebo v spodnej časti.
  • Spoločnosť Google určí, ktoré reklamy sa majú umiestniť na vašu webovú stránku podľa vašej pozície Ad Rank. Tá sa určuje na základe ponuky ceny za kliknutie a vášho skóre kvality.
  • Skóre kvality závisí od miery prekliku na kľúčové slová.

Ako zvládnuť Google AdSense bez najmenšej námahy a s výsledkami

1. Skontrolujte, či vaša webová stránka spĺňa požiadavky služby Google AdSense

Ak chcete na svoju webovú lokalitu pridať reklamu pomocou služby Google AdSense, musíte spĺňať požiadavky platformy. Ide napríklad o tieto parametre:

  • vlastný jedinečný obsah
  •  nezverejňovanie nezákonného obsahu, škodlivého alebo reklamného softwéru či neporušovanie autorských práv.

2. Vytvorte si v Google AdSense účet

Keď ste už dôsledne skontrolovali, či vaša webová stránka dodržiava zásady služby Google AdSense, nastal čas vytvoriť si účet. Prejdite na platformu a kliknite na položku „Začať“. Nezabudnite na jednu vec. V prípade, že máte účet Gmail alebo používate inú službu Google, účet už automaticky vlastníte.

Aby ste mohli prijímať platby, musíte vyplniť požadované informácie vrátane telefónneho čísla a poštovej adresy spojenej s vaším bankovým účtom. Potom stačí pripojiť svoju webovú stránku k službe Google AdSense vložením unikátneho kódu.

Ak ste prihlásení do účtu Google AdSense, stačí ak kliknete na položku „Pridať web“ a vložíte tam napríklad stránku „3R.sk“.

Náš tip: Ak používate WordPress a neviete ako kód vložiť, vyskúšajte WordPress sprievodcu, aby nedošlo k omylom. Je to jednoduchšie, ako sa zdá. Na pridanie web stránky nemusíte byť odborníkom na kódovanie.

O tom, aké typy reklám chcete mať na svojom webe a čo znamená kód Auto ads si povieme nabudúce. Ak potrebujete prakticky poradiť a pomôcť s informáciami, ktoré ste našli v tomto texte, neváhajte nás osloviť. Sme tu pre vás a radi vám pomôžeme.

 

Ďalšie články

Espania Logo
{

Spoločnosť 3R nám pomáha so správou Google Ads kampaní a tiež so SEO a sme veľmi spokojní s ich službami. Nachádzame sa na popredných miestach v Googli pre všetky naše hlavné kľúčové slová.

5
Mgr. Stojanka Dolezhajova
Renovin Logo
{

Výborná spolupráca, 3R nám poskytli nový pohľad na našu webstránku Renovin Reality. Dohodli sme sa, že budeme pracovať na ďalšom zviditeľňovaní našej realitnej kancelárie na internete.

5
Ladislav Čech
Prevozky Logo
{

Ďakujeme za pretvorenie nášho webu www.prevozky.sk a jeho zviditeľnenie vo vyhľadávaní Google. Oceňujeme profesiónálny a odborný prístup, takisto časté konzultácie a spätnú väzbu. Tešíme sa našu ďalšiu spoluprácu. Služby tímu 3R vrelo odporúčame.

5
Lukáš Gajdoš
Fiorano Logo
{

Sme veľmi spokojní s prácou a prístupom p. Rusnákovej, všetko je výborne spracované a vysvetlené. Skvelá organizácia práce, vždy odpovedá na telefonát alebo mail a snaží sa nám čo najviac pomôcť. Vďaka SEO optimalizácii od 3R nám stúpol predaj, takže jednoznačne odporúčame.

5
Fiorano sro
Logro-účtovníctvo
{

Simona z 3R Marketing je veľmi šikovná, proaktívna, rozmýšľa aj za klienta, s 3R Marketing sa mi spolupracuje veľmi dobre, rozhodne odporúčam, páčia sa mi ich odborné a profesionálne služby.

5
Ailin Hanková
Kup a predaj Logo
{

Profesionálny prístup. Vynikajúce výsledky pri optimalizácii stránky a nastavení reklamných kampaní.

5
Sergii Liubchenko
Decor-Glamour Logo
{

Skvelá komunikácia, profesionálny prístup, výborne odvedená práca. Ďakujem za promptné riešenie požiadaviek a Vaše rady. Odporúčam:))

5
Andrea Račáková
Rustikálny nábytok logo
{

Ďakujeme za špičkový webdizajn aj údržbu webu potrebnú z dlhodobého hľadiska.

5
Richard Adler
Adler Autoservis
{

Odbornosť, kreativita, perfektný prístup.., som veľmi spokojný!

5
Richard Adler
NTC Logo
{

“Naše vzájomné vzťahy pretrvávajú viac než dva roky a sme veľmi spokojní s výsledkami, ktoré sme dosiahli vďaka 3R. Dostali sme sa na popredné miesto v Google. Pre všetky naše kľúčové slová sme dosiahli veľmi dobré pozície v minimálnom časovom rozmedzení po tom, čo sme začali využívať služby SEO.”

5