Ako zarobiť na reklamách pri obsahovom webe a blogu? Zoznámte sa s Google AdSense

4. máj 2023 | Google Ads Manažment - tipy a triky

Chcete investovať do nových spôsobov zarábania na svojich stránkach? Stačí poznať zopár krokov a môžete sa naučiť, ako pridať reklamy na svoje webové stránky.

  • Jednou z hlavných platforiem na pridávanie reklám na webové stránky je Google AdSense.

Čím väčšiu návštevnosť máte, tým väčšie sú šance získať vysoký zisk z reklám.

  • Pod pojmom Google AdSense si možno predstaviť reklamný program vytvorený spoločnosťou Google, v ktorom klienti platia za propagáciu svojich reklám na rôznych webových stránkach.

Majitelia blogov a obsahových webových stránok si môžu zarobiť finančné prostriedky práve umiestnením reklám na svojich stránkach bez toho, aby sa museli starať o výber reklám alebo hľadanie spoločností, ktoré majú záujem o ich priestor. O všetko sa postará spoločnosť Google alebo aj my. Relevancia zobrazovaných reklám spočíva napríklad aj v tom, aký je obsah stránky a cieľové publikum.

Ako funguje služba Google AdSense?

  • Služba AdSense je založená na ponukovom systéme, ktorý možno chápať ako „aukciu reklám“. Inzerenti určujú, koľko sú ochotní zaplatiť za zobrazenie svojich reklám, a to stanovením maximálnej ceny ponuky. Google automaticky spája inzerentov s vydavateľmi, ktorí majú relevantných používateľov pre tieto reklamy.

Ak píšete napríklad blog pre tehotné mamičky a máte texty o tom, ako prekonať prvé tehotenstvo, návštevníci vašej webovej stránky neuvidia reklamy týkajúce sa lyžiarskeho oblečenia určeného pre dospievajúcich chlapcov. Budú sa im zobrazovať relevantné reklamy.

  • Ak sa o zobrazenie na vašom webe uchádza viac inzerentov, zvýšia sa aj ponuky. V tomto prípade môžete ako vydavateľ zarobiť viac peňazí.

Aký je postup?

  • Po tom, čo si vytvoríte účet na Google AdSense, si vyberiete typy reklám, ktoré chcete mať na svojej webovej stránke.
  • Ďalej si vyberiete umiestnenie, kde sa budú tieto reklamy zobrazovať. Napríklad v hornej časti stránky, po stranách alebo v spodnej časti.
  • Spoločnosť Google určí, ktoré reklamy sa majú umiestniť na vašu webovú stránku podľa vašej pozície Ad Rank. Tá sa určuje na základe ponuky ceny za kliknutie a vášho skóre kvality.
  • Skóre kvality závisí od miery prekliku na kľúčové slová.

Ako zvládnuť Google AdSense bez najmenšej námahy a s výsledkami

1. Skontrolujte, či vaša webová stránka spĺňa požiadavky služby Google AdSense

Ak chcete na svoju webovú lokalitu pridať reklamu pomocou služby Google AdSense, musíte spĺňať požiadavky platformy. Ide napríklad o tieto parametre:

  • vlastný jedinečný obsah
  •  nezverejňovanie nezákonného obsahu, škodlivého alebo reklamného softwéru či neporušovanie autorských práv.

2. Vytvorte si v Google AdSense účet

Keď ste už dôsledne skontrolovali, či vaša webová stránka dodržiava zásady služby Google AdSense, nastal čas vytvoriť si účet. Prejdite na platformu a kliknite na položku „Začať“. Nezabudnite na jednu vec. V prípade, že máte účet Gmail alebo používate inú službu Google, účet už automaticky vlastníte.

Aby ste mohli prijímať platby, musíte vyplniť požadované informácie vrátane telefónneho čísla a poštovej adresy spojenej s vaším bankovým účtom. Potom stačí pripojiť svoju webovú stránku k službe Google AdSense vložením unikátneho kódu.

Ak ste prihlásení do účtu Google AdSense, stačí ak kliknete na položku „Pridať web“ a vložíte tam napríklad stránku „3R.sk“.

Náš tip: Ak používate WordPress a neviete ako kód vložiť, vyskúšajte WordPress sprievodcu, aby nedošlo k omylom. Je to jednoduchšie, ako sa zdá. Na pridanie web stránky nemusíte byť odborníkom na kódovanie.

O tom, aké typy reklám chcete mať na svojom webe a čo znamená kód Auto ads si povieme nabudúce. Ak potrebujete prakticky poradiť a pomôcť s informáciami, ktoré ste našli v tomto texte, neváhajte nás osloviť. Sme tu pre vás a radi vám pomôžeme.

 

Ďalšie články

NTC Logo
{

“Naše vzájomné vzťahy pretrvávajú viac než dva roky a sme veľmi spokojní s výsledkami, ktoré sme dosiahli vďaka 3R. Dostali sme sa na popredné miesto v Google. Pre všetky naše kľúčové slová sme dosiahli veľmi dobré pozície v minimálnom časovom rozmedzení po tom, čo sme začali využívať služby SEO.”

5
Klobaskaren-Logo
{

“Veľmi priateľské jednanie, maximálna ústretovosť. Profesionálne správanie. ”

5
Michal Mráz
Access-Counselling-Dublin
{

“Po tom, ako sme požiadali 3R o re-dizajn a SEO, dosiahli sme veľmi úspešný mesiac s viac než 20 novými klientami počas tohto mesiaca a sme veľmi spokojní. Veľká vďaka.”

5
Beth Fitzpatrick
Paris Cafe Bratislava Logo
{

“Veľmi pofesionálna a efektívna spoločnosť. Dobrá komunikácia a do detailov vám vysvetlia všetko, čo robia. Odporúčam 👍🏼👍🏼”

5
Logo Lignis
{

“Ďakujeme za vynikajúce služby!”

5
Eva Ondrisková
Logo_Vyzdoba_TipTop
{

“Chcem sa veľmi pekne poďakovať šikovnej, nápaditej a veľmi vzdelanej pani Rusnákovej, ktorá mi upravila moju webovú stránku a priniesla nové nápady ako ju obohatiť a sprehľadniť. Poradila mi aké sú nové možnosti zviditeľnenia sa. A musím povedať že od kedy prebehla moja stránka úpravou, všimlo si ju viac ľudí a má oveľa väčšiu úspešnosť:-) Ďakujem ešte raz a prajem veľa spokojných zákazníkov.”

5
Katarína Chrapčíková
Skaut NZ Logo
{

„Ďakujeme 3R za pomoc s webstránkou.“

5
Slovenský skauting
CPOR-Psycholog-v-Irsku
{

“Vďaka Simone z 3R môj web a celkovo moje podnikanie veľmi porástli. Má profesionálny prístup a prišla s množstvom kreatívnych nápadov.”

5
Katarína Giertlová
Krestania.ie-Logo
{

“Práca s 3R bola pre nás veľmi dobrou voľbou. Keďže sme relatívne malá komunita, 3R nám poskytlo profesionálne marketingové služby s citlivým pochopením našich potrieb.”

5
CTAR Logo
{

“S 3R sa nám veľmi dobre spolupracuje. Vďaka redizajnu našej webstránky a optimalizácii pre vyhľadávače nás už našlo mnoho nových klientov a získali sme veľa nových kontaktov.”

5