Ako správne prepojiť WordPress so sociálnymi sieťami?

30. aug 2023 | Wordpress webdizajn - tipy a triky

Prepojenie WordPressu so sociálnymi médiami je skvelý spôsob ako automaticky zdieľať obsah webovej stránky na vašich sociálnych médiách a zvýšiť tak dosah a viditeľnosť. Prečo?

  • Integrácia webovej stránky WordPress s platformami sociálnych médií maximalizuje online prítomnosť
  • zapája používateľov
  • zvyšuje návštevnosť.

Máme pre vás niekoľko kľúčových spôsobov integrácie sociálnych médií do webovej lokality WordPress, ktoré sa vám môžu kedykoľvek hodiť.

 

Tlačidlá sociálnych médií

Tlačidlá sociálnych médií na vašej webovej stránke povzbudzujú návštevníkov k pripojeniu a zapojeniu sa do profilov sociálnych médií. Tieto tlačidlá môžete pridať do záhlavia, päty, bočného panela alebo do konkrétnych oblastí obsahu. Prepojte tlačidlá priamo s profilmi sociálnych médií, aby ste k nim mali jednoduchý prístup.

Možnosti zdieľania v sociálnych sieťach

Do príspevkov na blogu, článkov alebo iného obsahu, ktorý možno zdieľať, pridajte tlačidlá na zdieľanie v sociálnych sieťach. Tieto tlačidlá umožnia používateľom rýchlo zdieľať váš obsah na svojich účtoch v sociálnych médiách, čím sa rozšíri jeho dosah a zvýši sa návštevnosť vašej webovej stránky.

Tip: Na jednoduché pridanie tlačidiel na zdieľanie v sociálnych sieťach použite pluginy, ako je ShareThis alebo AddToAny.

 

Integrácia kanálov sociálnych médií

Zobrazte kanály sociálnych médií priamo na svojej webovej lokalite, aby ste zverejnili čerstvý a pútavý obsah. Mnohé platformy sociálnych médií ponúkajú vložiteľné widgety alebo úryvky kódu, ktoré možno integrovať do vašej webovej stránky. Môžete použiť aj doplnky WordPress, ako napríklad Smash Balloon Social Photo Feed alebo Feed Them Social. Tie zobrazujú prispôsobené kanály sociálnych médií.

 

Prihlásenie/registrácia do sociálnych médií

Umožnite používateľom zaregistrovať sa alebo prihlásiť sa na vašu webovú stránku pomocou ich účtov na sociálnych sieťach. Zjednodušíte tým proces registrácie a zvýšite pohodlie používateľov. Môžete použiť zásuvné moduly ako napríklad Nextend Social Login alebo Social Login by WPDeveloper.

 

Automatické odosielanie príspevkov do sociálnych médií

Pomocou zásuvných modulov alebo zabudovaných funkcií môžete automaticky zdieľať obsah svojej webovej lokality na platformách sociálnych médií. Šetrí to čas a váš obsah sa tak dostane k širšiemu publiku. Obľúbené pluginy, ako napríklad Jetpack alebo Social Media Auto Publish, umožňujú bezproblémové automatické publikovanie.

Integrácia sociálnych médií do komentárov

Umožnite používateľom komentovať pomocou ich účtov sociálnych médií, ako je Facebook alebo Twitter. To uľahčuje zdieľanie na sociálnych sieťach a podporuje zapojenie používateľov. Vyskúšajte pluginy ako Disqus alebo Social Comments.

 

Widgety pre sledovanie sociálnych médií

Do bočného panela alebo päty webovej lokality pridajte widgety sledovania sociálnych médií, aby ste vyzvali používateľov, aby sa s vami spojili na rôznych platformách. Tieto widgety zobrazujú vaše profily v sociálnych médiách a počty sledovateľov. Zároveň povzbudzujú používateľov, aby sa pripojili k vašej komunite v sociálnych médiách.

 

Zdieľanie sociálnych médií v e-mailových kampaniach

Integrujte do svojich e-mailových kampaní tlačidlá na zdieľanie na sociálnych sieťach, aby ste povzbudili príjemcov k zdieľaniu vášho obsahu na sociálnych sieťach. Pomôže to rozšíriť dosah vašich e-mailov a zvýšiť pravdepodobnosť zapojenia a konverzií. Platformy pre e-mailový marketing, ako napríklad Mailchimp alebo Constant Contact, často ponúkajú možnosti zdieľania v sociálnych sieťach.

Naše odporúčanie: Nezabudnite si vybrať platformy sociálnych médií, ktoré sú v súlade s vašou cieľovou skupinou a obchodnými cieľmi. Tlačidlá sociálnych médií, možnosti zdieľania a integrácia kanálov sociálnych médií prispievajú k efektívnemu prepojeniu vašej webovej stránky WordPress s platformami sociálnych médií. To následne zvyšuje zapojenie používateľov a rozširuje vašu online prítomnosť.

Plánujete vytvorenie novej alebo redizajn vašej existujúcej web stránky? Zavolajte nám  a overte si výšku nákladov spojených s vytvorením a údržbou webovej stránky WordPress alebo si rezervujte bezplatnú konzultáciu!

Ktoré náklady sú zahrnuté v službe návrhu webových stránok WordPress?

V rámci vytvorenia webovej lokality môžu byť vytvorené nasledovné možnosti:

Webová lokalita s jednou stránkou: Tento balík zahŕňa návrh a štruktúru jednostránkovej webovej stránky. Môže obsahovať určité vlastné funkcie, ako sú kontaktné formuláre, stránky galérie a blogy.

Jednoduchá päťstránková webová lokalita: Tento balík zahŕňa návrh a štruktúru jednoduchej 5-stranovej webovej stránky.

Webové stránky elektronického obchodu: Tento balík zahŕňa návrh a štruktúru webovej stránky eCommerce vhodnej pre internetové obchody.

V službe 3R WordPress Web Design je zahrnutý návrh a štruktúra webovej stránky, teda zostavenie webovej stránky a zabezpečenie jej požadovaného vzhľadu a funkčnosti. Súčasťou sú základné vlastné funkcie, ako sú kontaktné formuláre, stránky galérie a blogy.

Ktoré služby nie sú zahrnuté v službe 3R WordPress Web Design, ale možno si ich objednať za príplatok?

Registrácia názvu domény, hosting webových stránok a e-mailov, texty a obrázky na webových stránkach, optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), práca na zvyšovaní návštevnosti webovej lokality, dodatočné služby optimalizácie stránok, písanie originálneho obsahu, budovanie odkazov a poskytovanie odborného poradenstva a mesačné správy.

Tieto ceny a služby sú špecifické pre každý sektor a oblasť podnikania. Preto odporúčame konzultáciu s naším odborníkom na webový dizajn, ktorému môžete komunikovať svoje konkrétne požiadavky a získať tak presný odhad nákladov na váš projekt webovej lokality WordPress.

Ďalšie články

Rustikálny nábytok logo
{

Ďakujeme za špičkový webdizajn aj údržbu webu potrebnú z dlhodobého hľadiska.

5
Richard Adler
Adler Autoservis
{

Odbornosť, kreativita, perfektný prístup.., som veľmi spokojný!

5
Richard Adler
NTC Logo
{

“Naše vzájomné vzťahy pretrvávajú viac než dva roky a sme veľmi spokojní s výsledkami, ktoré sme dosiahli vďaka 3R. Dostali sme sa na popredné miesto v Google. Pre všetky naše kľúčové slová sme dosiahli veľmi dobré pozície v minimálnom časovom rozmedzení po tom, čo sme začali využívať služby SEO.”

5
Klobaskaren-Logo
{

“Veľmi priateľské jednanie, maximálna ústretovosť. Profesionálne správanie. ”

5
Michal Mráz
Access-Counselling-Dublin
{

“Po tom, ako sme požiadali 3R o re-dizajn a SEO, dosiahli sme veľmi úspešný mesiac s viac než 20 novými klientami počas tohto mesiaca a sme veľmi spokojní. Veľká vďaka.”

5
Beth Fitzpatrick
Paris Cafe Bratislava Logo
{

“Veľmi pofesionálna a efektívna spoločnosť. Dobrá komunikácia a do detailov vám vysvetlia všetko, čo robia. Odporúčam 👍🏼👍🏼”

5
Logo Lignis
{

“Ďakujeme za vynikajúce služby!”

5
Eva Ondrisková
Logo_Vyzdoba_TipTop
{

“Chcem sa veľmi pekne poďakovať šikovnej, nápaditej a veľmi vzdelanej pani Rusnákovej, ktorá mi upravila moju webovú stránku a priniesla nové nápady ako ju obohatiť a sprehľadniť. Poradila mi aké sú nové možnosti zviditeľnenia sa. A musím povedať že od kedy prebehla moja stránka úpravou, všimlo si ju viac ľudí a má oveľa väčšiu úspešnosť:-) Ďakujem ešte raz a prajem veľa spokojných zákazníkov.”

5
Katarína Chrapčíková
Skaut NZ Logo
{

„Ďakujeme 3R za pomoc s webstránkou.“

5
Slovenský skauting
CPOR-Psycholog-v-Irsku
{

“Vďaka Simone z 3R môj web a celkovo moje podnikanie veľmi porástli. Má profesionálny prístup a prišla s množstvom kreatívnych nápadov.”

5
Katarína Giertlová